Τετάρτη 28/2/2018: Η Τάξη / La Clase
Κινηματογραφική Λέσχη Πετρούπολης σε συνεργασία με την πρεσβεία της Βενεζουέλας
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh-iDDPqacw6WT4oq09D5iDx787PCGWHENMEz5TQAHMNavh_Kga5JfU0PXjGfYQRYVszdl9SAySK6zkCYQ9_GXTTwprQxxv-Yt_kS0ZN90Q0gOQs_dGns57JQ1puicz9mqswo_UVKgchVmp/s200/463px-Escudo_de_la_Repu%25CC%2581blica_Bolivariana_de_Venezuela.svg.png)
Η Τίτα είναι μια πολλά υποσχόμενη νεαρή που παίζει βιολί, η οποία ζει σε μια γειτονιά του Καράκας. Είναι μέρος μιας συμφωνικής ορχήστρας που της δίνει πολύ μεγάλη ικανοποίηση, αλλά η παραμονή της σε αυτή είναι σε κίνδυνο,η οικογένειά και η γειτονιά της δεν είναι συμβατές με τη ζωή ενός μουσικού. Της δίνεται η ευκαιρία να δραπετεύσει σε ένα νέο κόσμο, διαφορετικό από αυτό που γνωρίζει, αλλά οι μοίρα της χώρας την οδηγεί σε ένα διαφορετικό σταυροδρόμι.
Τετάρτη 28/2/2018
Ώρα προβολής 20:00
Είσοδος ελεύθερη
Κινηματοθέατρο "Πετρούπολις" - Πνευματικό Κέντρο Πετρούπολης (Μπουμπουλίνας 59 & Αθ. Διάκου)